Bitümlü sıcak karışım asfaltta dünya üzerindeki en yaygın  kullanılan teknoloji taşmastik (Stone mastic) aşınma tabakasıdır. Ülkemizde de bu teknolojik asfalt uygulamaya geçildiğinden bu yana olumlu sonuçlar vermesiyle yeni projelerin hemen hemen tamamında kullanılmaktadır.

Taşmastik asfaltın kullanılmasındaki nedenlere örnek;  trafik yükünün ağır olduğu bölgelerde tekerlek izinin oluşumuna engel olması, pürüzlü yüzeyi sayesinde taşıtların yol tutuşunu arttırması, çatlak oluşumuna yüksek mukavemet sağlaması gibi özellikleri sayılabilir.

Taşmastik asfalt yapımında en önemli özellik ise sert taş kullanımıdır. Bu bağlamda şirketimiz; bölgede, Karayolları Teknik Şartnamesine uygun olarak sert taş üreten ve malzeme aşınma,absorbsiyon, don kaybı vs gibi tüm özellikleri bulunduran tek firmadır.

Bölgemizde bulunan ve yaklaşık 10 senedir yapımı devam eden Pozantı-Niğde arası otoyol yapımında Tekfen İnşaat,Limak İnşaat, NCKY adi ortaklığı ve Kolin İnşaat yazılacak. BSK işleri yapan Ayhanlar Asfalt, Nalbantoğlu İnşaat, Aydın İnşaat gibi firmalarında  taşmastik asfalt agregaları firmamız tarafından karşılanmıştır.